O Nas

Najcenniejszymi zasobami przyrodniczymi w regionie Kołobrzegu, leżącego w Północnej Polsce u wybrzeża Bałtyku, są unikalne, bogate w minerały wody, które słusznie zasługują na miano skarbów Bałtyku. Zacznijmy od Kołobrzegu, miasta, z którego pochodzą nasze wody. W języku greckim istnieje zwrot „Panta rhei”, czyli „wszystko płynie”, który przypisuje się Symplicjuszowi z Cylicji (ok. 460 – 560). Twierdził on, że nie ma nic o stałych właściwościach, co znamy z ciągle zmieniającego się w szybkim tempie świata w którym żyjemy. Nie ma istnienia, jest tylko stawanie się.

W dzisiejszym Kołobrzegu ten proces wciąż trwa. Trwa z jego zasobami naturalnymi, które są wynikiem historii geologicznej nie tylko Polski Północnej, ale całego świata w którym żyjemy, gdzie historia ludzkiej cywilizacji jest zaledwie mrugnięciem oka.

Hydrostatyczne wypływy wód podziemnych sprawiły, że Kołobrzeg, ze względu na solanki i słone wody stał się atrakcyjnym miejscem dla osadników. Pierwsza osada powstała na Wyspie Solnej na rzece Parsęcie, w granicach obecnego Kołobrzegu. Osada ta sięga VI – VII wieku i jej założenie związane jest z lokalnymi słonymi źródłami, z których pozyskiwano sól przeznaczoną dla celów gospodarczych.
Sól była kiedyś bardzo cennym surowcem. Około 1000 roku założono w Kołobrzegu biskupstwo, później często określane jako „solne biskupstwo”. Dzięki soli i nadmorskiej lokalizacji Kołobrzeg wkrótce stał się bardzo bogatym miastem i na przełomie XIII i XIV wieku był silnym ośrodkiem hanzeatyckim. Do połowy XIX wieku miasto rozwijało się szybko i zdobyło bogactwo dzięki ważeniu soli i handlowi solą. W tym czasie Kołobrzeg był znany pod nazwą Kolberg.

W 1710 roku, w celu bardziej ekonomicznego wytwarzania soli, zbudowano pierwszą przemysłową tężnię solankową. Następnie pojawiły się kolejne tężnie, co przyczyniło się do zmiany charakteru miasta na kurort, jakim jest obecnie. Kuracjusze spacerujący w pobliżu tężni zaczęli dostrzegać pozytywny wpływ aerozolu solnego znajdującego się w powietrzu.

W XIX wieku nastąpił wzrost popularności kąpieli, w tym kąpieli solankowych. W drugiej połowie XIX wieku terapie polegające na piciu lokalnej wody były bardzo rozpowszechnione w Kołobrzegu. W ten sposób kołobrzeska woda stała się kamieniem węgielnym rozwoju miasta jako kurortu. W 2002 roku Kołobrzeg obchodził swoje 200-lecie jako ośrodek uzdrowiskowy!

W 1802 roku Hans von Hold, więzień znajdujący się w otoczonym murem Kołobrzegu, będący jednocześnie pierwszym pacjentem, zaobserwował i opisał korzyści płynące z naszego morskiego mikroklimatu. Powiedział on m.in.: „To tutaj kąpałem się 300 razy w morzu. Wróciła mi chęć do życia i chodzenia. Jestem przekonany, że swoje zdrowie zawdzięczam Kołobrzegowi i Morzu Bałtyckiemu”.

Fenomen butelkowanej wody ma swoje wzloty i upadki..... Jest wiele butelkowanych wód. Niektóre są dobre, niektóre nie aż tak bardzo. Niewiele jest takich, o których można powiedzieć, że są świetne. Pracując w firmie Jantar przekonaliśmy się, że mamy najlepszą wodę jaką Matka Natura mogła nam podarować. Na naszej planecie jest niewiele wód, które mają naturalną równowagę, taką jak Woda mineralna Jantar Premium. Jantar jest klejnotem przyrody i posiada idealną równowagę minerałów.

Naszą pasją jest zdrowie, dobre samopoczucie i źródło naszej wody.
Dla naszej wody wybraliśmy szklane zielone butelki, ponieważ ją uwielbiamy i chcemy, aby dotarła do Ciebie w taki sposób, w jaki dostarcza nam ją Matka Natura...... w sposób doskonały.

W dniu, w którym pijesz Wodę mineralną Jantar Premium jest ona tak samo dobra, jak wtedy, gdy wypłynęła z ziemi po czterdziestoletniej podróży z jej głębin do Kołobrzegu. Jest tak samo dobra jak kropla deszczu.