Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania wody Jantar

Porównanie chemicznej zawartości wód znajdujących się w naszym regionie oraz płynów ustrojowych i tkanek ludzkiego organizmu wskazuje, że w obu przypadkach występują podobne pierwiastki i ich związki: wodór, tlen, sód, wapń, magnez, chlorki i wodorowęglany.
Zasoby wód o mineralizacji ogólnej powyżej 700 mg składników rozpuszczalnych na 1 litr są rzadkością w naszym regionie. W Północnej Polsce tylko jeden rodzaj wody posiada tak istotne właściwości i jest to właśnie Woda mineralna Jantar Premium, która zawiera 819,48mg/dm3 składników mineralnych. Dane te podano w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny z siedzibą w Poznaniu w październiku 2009 roku. Dzisiaj są one równie prawdziwe jak wówczas.
Woda mineralna Jantar Premium jest klasyfikowana jako zrównoważona woda mineralna o średniej zawartości minerałów. A co oznacza to dla Ciebie i dla mnie? Upraszczając – jeżeli w wodzie znajduje się za dużo składników mineralnych konsekwencją jest utrudnione trawienie, któremu towarzyszy nadmierne zużycie energii, a także utrata wielu korzyści płynących z picia wody. Zbyt mała zawartość minerałów oznacza, że organizm człowieka nie dostaje wystarczającej ilości tych ważnych składników mineralnych. I tu także okazuje się, że nie wykorzystujesz właściwie wypijanej wody! Tak więc doskonale zbalansowana woda mineralna Jantar Premium może dać właśnie to, czego potrzebuje Twój organizm, i to wtedy, gdy potrzebuje tego najbardziej.

Zwróćmy uwagę na medyczne znaczenie tych specyficznych komponentów. Woda mineralna Jantar Premium zawiera chlorki, wodorowęglany, sód i wapń, a także mniejsze ilości innych pierwiastków (magnez, potas, fluor, jod, itd.). Te niezbędne składniki mineralne uzupełniają elektrolity w organizmie, które są odpowiedzialne za ogólne samopoczucie i stan naszych organów.
Specjaliści od sportu mówią, że podczas wysiłku fizycznego organizm wydala sól i inne minerały w postaci potu. Jeśli elektrolity i składniki mineralne nie są uzupełniane, konsekwencje są nam dobrze znane: pojawia się osłabienie, zmęczenie i niższa wydolność psychiczna i fizyczna. W gorącym, suchym klimacie utrata tych minerałów może oznaczać znacznie więcej, niż tylko spadek wydajności, może być szkodliwa dla zdrowia, zarówno w krótkim jak i długotrwałym okresie.

Picie wód chlorkowo-sodowych w takich sytuacjach pozwala na podniesienie poziomu tych minerałów i soli, a także pozytywnie wpływa na wydajność organizmu i mózgu. Zasadowy odczyn (lub równowaga pH) wody Jantar jest korzystny dla ludzi w połączeniu z hipotonicznym stężeniem jonów, które przyspieszają absorpcję w komórkach ludzkiego organizmu. Nasze komórki posiadają równowagę pH około 7,4 (w przypadku zdrowej osoby), a równowaga pH wody mineralnej Jantar Premium wynosi właśnie 7,4. Jak widzimy nasza woda pozostaje w idealnej równowadze z pH naszych komórek...... Partnerstwo na poziomie komórkowym!
Tak więc picie dobrej, wspaniałej wody, takiej jaką jest Woda mineralna Jantar Premium może przynieść wiele korzyści, i to nie tylko osobom uprawiającym sport czy aktywnym fizyczne, ale wszystkim zainteresowanym zdrowiem, i to na poziomie komórkowym. Cokolwiek robimy, potrzebujemy wody. Jest ona podstawowym elementem wszelkiego życia. Bez wody nie byłoby nas tutaj! Niezależnie od tego czy uczestniczysz w wydarzeniach sportowych czy też układasz sobie dietę, lub może po prostu szukasz bardziej zdrowego stylu życia – woda mineralna Jantar Premium powinna być Twoim partnerem. Pamiętaj, że dzieci we wczesnym okresie rozwoju nie widzą różnicy między byciem głodnym a spragnionym! Tak więc zapewnienie dzieciom dostępu do dobrej wody może mieć istotne znaczenie dla wydajności ich ciała i mózgu. Wiemy jak ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości płynów, a większość ludzi zdaje sobie sprawę co i w jakiej ilości należy wypić.

W październiku 2010 r. w National Geographic ukazał się artykuł na temat znaczenia picia wody. Zamieszczony został w kąciku dotyczącym zdrowia, a zatytułowany był „Upadek mitu wody”. Artykuł mówi o tym że, specjaliści od spraw zdrowia nie są pewni skąd wzięło się zalecenie picia 8 szklanek wody dziennie. W dalszej części artykułu jest mowa o naukowcu pracującym dla Armii USA, Mike’u Sawka, który uważa, że początki tej zasady sięgają roku 1933, gdy przeprowadzano badania na gryzoniach! Badania te doprowadziły do wniosku mówiącego o potrzebie picia 2,5 litra płynów dziennie dla umiarkowanie aktywnych ludzi. Taka ilość płynów miałaby pokryć straty wody wydostającej się z organizmu z potem i wydzielinami. Zwykle 20% płynów pochodzi z pokarmów bogatych w wodę – zup, lodów, selera naciowego. Pozostała ilość wody powinna zostać uzupełniona. (Ćwiczenia fizyczne i wysoka temperatura stwarzają większe zapotrzebowanie na wodę.) Artykuł ten mówi dalej, że nasz organizm nie jest onieśmielony jeśli chodzi o „płynne pragnienia” i że „potrzeba organizmu do utrzymania płynów znacznie przewyższa niewielki wpływ jaki kofeina może mieć na utratę płynów” – mówi fizjolog, Douglas Casa, z University of Connecticut. Ważną zasadą jaką podkreśla się w tym artykule można sformułować następując: „pij wodę przed intensywnym treningiem”!

Tak naprawdę nie chodzi o to ile płynu wypijasz, ale raczej o to, co pijesz... Tak więc picie Wody mineralnej Jantar Premium naprawdę może uczynić istotną różnicę w Twoim codziennym życiu! Może pomóc zwiększyć lub utrzymać wydajność podczas ćwiczeń i uprawiania sportu, może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej podczas studiów lub w szkole lub po prostu pomoże w czasie pracy, gdy masz ciężki dzień w biurze! I na pewno może uczynić wielką różnicę w rejonach świata, gdzie jest gorąco i sucho.